Modernistyczny dom w stylu francuskim

Modernistyczny dom inspirowany projektami willi z lat 30-tych XX wieku projektowanymi przez Le Corbusiera. Zatopiony w lesie urządzony z wyczuciem. Idealny.

Dzisiaj mamy dla Was coś naprawdę wyjątkowego. A że mieliśmy okazję spędzić trochę czasu z właścicielami, więc tutaj nie tylko bryła i wnętrze z sobą współgrają ale również klimat i dusza domu są na tyle wyjątkowe, że od razu poczujecie się jak prawdziwym, szczęśliwym domu.

Całe wnętrze tutaj https://youtu.be/wRoeDf8S7_4

Nowoczesny, funkcjonalny, prosty i subtelnie elegancki. Po wielu latach pobytu w Paryżu właściciele postanowili przenieść swoje doświadczenia do podwarszawskiego Zalesia i stworzyć tutaj nowe miejsce do życia. Projekt który powstał miał być nowoczesny i wygodny dla domowników.

Dużo przeszkleń i okien zapewnia doskonałe doświetlenie wysokich na 3 metry pomieszczeń. Wnętrze domu, rozmieszczenie pomieszczeń, ich aranżacja oraz przeznaczenie jest w każdym szczególe przemyślane, łączy w sobie koncepcję ‘otwartego planu’ pozwalającą na płynne połączenie poszczególnych pokoi, oraz ogrodu w spójną, przenikającą się całość. Odwiedzając to wyjątkowe miejsce nie można oprzeć się atmosferze relaksu i wszechobecnego spokoju, bliskości z naturą.

ROZKŁAD Powierzchnia całkowita domu to 323 m2 z czego 267 m2 to powierzchnia użytkowa. Parter: Można o nim powiedzieć że to jedna otwarta przestrzeń w której jednak widać subtelne rozdzielenia poszczególnych stref. Przestrony salon kominkowy, salonik, duża jadalnia, otwarta kuchnia tworzą wspólnie część dzienną uzupełnioną przez reprezentacyjny hall wejściowy i toaletę. Na podłodze położono drewniany parkiet dębowy. Drugą część parteru możemy nazwać strefą roboczą, mieści się tutaj pralnia, dwa pomieszczenia gospodarcze i duży garaż na dwa samochody oraz motocykl i rowery. Piętro: Przez zachwycającą klatkę schodową wchodzimy na piętro domu do części prywatnej. Mieszczą się tutaj trzy sypialnie z czego dwie mają własne łazienki z prysznicem i przestronna sypialnia typu master z garderobą i łazienką. Kącik biurowy i duże szafy wnękowe w korytarzu. Każdy pokój posiada balkon. Na podłogach na piętrze zastosowano beton cire.

OGRÓD Piękny, naturalny ogród ze starodrzewem. Ponad 400 drzew i krzewów w tym dęby, brzozy, modrzew, klon, grab, cis, jaśmin, magnolia i wiele innych tworzą magiczną przestrzeń w której chce się spędzać czas i wypoczywać. LOKALIZACJA Zalesie Dolne powstało w latach dwudziestych XX jako tzw MIASTO-OGRÓD charakteryzujące się niską, luźną zabudową, a przede wszystkim znacznym udziałem terenów zielonych. Do dzisiaj ta koncepcja jest utrzymywana i Zalesie ma niezmienny układ urbanistyczny. Zabudowane jest przepięknymi przedwojennymi willami i współczesnymi rezydencjami. Cały obszar Zalesia Dolnego stanowi unikatowy i niezwykle cenny przyrodniczo i krajobrazowo obszar w aglomeracji warszawskiej.

INFRASTRUKTURA W ciągu ostatnich kilku lat najbliższa okolica przeszła gruntowną przebudowę. Położono nowe ulice, liczne ścieżki rowerowe, zadbano o komunikację miejską. Liczne zaplecze sklepowe i usługowe pozwala wszelkie bieżące potrzeby mieszkańców zaspokoić na miejscu. Najbliższa szkoła podstawowa znajduje się około 1 km od domu. W promieniu około 500 metrów od domu dwa przedszkola.

INFORMACJA DODATKOWE Dom wykonany z wysokiej jakości materiałów. Stan budynku bardzo dobry. Ogrzewanie na parterze podłogowe, na piętrze z kaloryferów. Armatura łazienkowa Dornbracht, Duravit, Villeroy&Boch. Łącze światłowodowe. Wykończenie kuchni i klatki schodowej w stiuku, blat kuchenny i wyspa gres Karlite.

widok na jadalnie

ogród w stylu francuskim

schody na górny poziom

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Loading...